Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Jó napot kívánok! Érdeklődni szeretnék! Pár hónapja ingadozó cukor betegségben szenvedek 3-9 közt változik naponta többször. 2 orvos különböző véleményt adott a betegségemmel kapcsolatban. Pajzsmirigy alulműködésem is volt és erre letroxot kaptam, de már jó a labor eredményem. Az egyik orvos szerint abba kellene hagynom a letroxot a másik szerint isten őrizz sőt még majdnem emelné is az adagot mert szerinte a cukorbetegségem hátterében pajzsmirigy probléma van. Tanácstalan vagyok. Nálunk csak ez a két orvos van aki cukorbetegeket kezel. Ön szerint mit tegyek? Esetleg tud ajánlani olyan cukorbeteg rendelést ahol fogadnának és minden féle vizsgálatot el tudnak végezni ami szükséges mert itt nálunk sajnos nem minden áll rendelkezésre. Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel Medvegyné Jakus Kornélia
Kedves Kornélia !



A pajzsmirigy betegség gyakrabban fordul elő cukorbetegségben. A gyógyszer szedését ( Letrox, ) semmiképpen ne hagyja abba, mert ennek tartós szedése fontos a normális pajzsmirigy funkció eléréséhez és fenntartásához. Cukorbetegeink közül is nagyon sokan részesülnek ilyen kezelésben. Arról nem ír, hogy mi a alapján állapítottak meg Önnél cukorbetegséget. Milyen diétát tart és részesül –e gyógyszeres kezelésben. A Cukorbeteg központban előre egyeztetett időpontban minden vizsgálat elvégzésére és orvosi konzultációra is van lehetőség.

Üdvözlöm!
Szinte minden napos rosszullétekkel fordultam a háziorvoshoz (szédülés, remegés, koncentrációs zavar, fáradékonyság, aluszékonyság), továbbá az elmúlt fél évben indokolatlanul híztam 15 kg-ot. Cukorterhelés eredményeim szerint nem kell különösebben foglalkoznom vele, mellőzzem a cukros ételeket, a továbbiakban kivizsgálásra nincs szükség. Ebben a rosszullétek miatt kételkedem. Az eredmények az alábbiak:
Éhgyomri Glükóz: 6,0 mmol/L
120 perces glükóz: 8,5 mmol/L
Éhgyomri inzulin: 11,7 mIU/L
Inzulin 120 perces: 61,3 mIU/L
Előre is köszönöm a véleményezést!
Kedves kérdező !

A laboratoriumi eredményei amit küldött inzulin rezisztemciára és csökkent cukor toleranciára utalnak. Panaszait feltehetően inzulin rezisztencia okozza. Fontos lenne a diéta ismerete, a nativ cukrok kihagyása az étrendből. Javasolom hogy panaszaival forduljon diabetologushoz.
Tisztelt uram!

Reggel, napközbe néha szoktam mérni vércukrot, mivel szüleimnek van ilyen gépe ( 5-8 között szokott lenni, mivel mindkét szülöm cukorbeteg, én is elhagytam a 40 éves kort, érdemes lehet vizsgálni, megelőzés, prevencio céljából? például tök érdekes volt, délután nem ettem szinte semmit, fogyni akarok, diétáztam, futottam, és futás után mértem magasabb 6.6 értéket, azt vártam volna leesik a vércukor. kösözönm válaszat:

Tisztelettel

Szatmári Csaba
Tisztelt Szatmári Csaba Úr!

A cukorbetegség, vagy annak megelőző állapotának tisztázása érdekében nem elégséges az otthoni vércukormérővel ellenőrizni a vércukrot, mert csak a laboratóriumi vércukor meghatározás elfogadható a diagnózis felállításához.

Az Ön esetében szűrő jelleggel az éhgyomri vércukormeghatározás mellett érdemes elvégezni a cukorterhelést is, mellyel a hasnyálmirigy inzulin elválasztásának kapacitására is felvilágosítás nyerhető. Az un. OGTT (cukorteheléses vizsgálat 75g glükózzal) vizsgálatot bármelyik laboratórium elvégzi beutaló, vagy magán ellátásban előzetes bejelentkezés alapján.
Az eredménnyel javaslom keressen fel szakorvost és személyre szabott véleményt fog kapni az állapotáról.

A mozgás utáni vércukor emelkedés nem meglepő egy intenzív mozgás után, mert gátlódhat a mozgás alatt a máj cukorfelvétele, viszont a cukorleadás fokozódhat, így lehet kicsit magasabb értéket is tapasztalni a mozgás típusától függően. (Mozgás során az izom számára biztosítani kell a kellő glükóz mennyiséget és a szervezet ezt próbálja megoldani belső szabályozási mechanizmussal.)

Üdvözlettel

Dr. Bibok György

Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! 52 éves kárpátaljai magyar férfi vagyok. Már karácsony táján fáradékony kezdtem lenni. Aztán Újév után, január 4-én minden előzmény nélkül, nagyon szomjas kezdtem lenni, félután és este már alig győztem inni, hogy véget érjen ez az elkélpesztő erejű szomjúság. Másnap jelentkeztem orvosi vizsgálatra, melyre hamarosan sor is került, de sem az általános vérvizsgálat, sem a vizeletvizsgálat nem mutatott ki rendellenességet, a vércukorszintem pedig normális volt, 5,3. A fáradékonyságomra kaptam Magne-B6-it, ami kezdetben használt, ma már nem túlságosan. A szomjúság mértéke hol enyhült, hol erősödött, szájszárazságaim is jelentkeztek (mára mondhatni állandósult), a sok ivás miatt sokat vizeltem, de a nagyobbik részét éjszaka vagy hajnalban, majd felkelés után kell kiengednem. Megjegyzem: ultrahangos vizsgálatot is végeztettem a vesémről, a prosztatámról, a húgyhólyagomról, de mindent rendben találtak... A szomjúság viszont maradt, a kis számban maganhoz vett édes ital, gyümölcs (1 drb mandarin) után viszont erősödött a szomjúságom, így ezeket kihagytam az étrendből, csak a napi egyszeri kávéba tettem 2 mokkáskanálnyi cukrot, mert zavart a keserű kávé, és csak a keserű teától múlik el már január eleje óta a szomjúságom. A múlt szombaton, 20-án aztán hirtelen nagy gyengeség fogott el, és a fűtött szobában is nagyon gyakranfel kell vennem 3 szvettert, hogy ne fázzam. Mintha nem lenne energiám. Tegnap, 25-én jelentkeztem az újabb vércukorszontvizsgálatra,
ahol kiderítették, hogy 5,3-ről 6,6-re emelkedett a vércukorszintem. Az itteni orvos azt mondta, hogy ez még tűrhető, de nayon kell vigyázni: semmi cukortartalmú ital, kávéból is csak keserűt inni, és szénhidrátmentes diéta, de húst szabad ennem. Érdekel: megállítható-e még, hogy cukorbetegségbe essek? Az itteni orvos utasítására és interneten olvasottak alapján 4-szer áztatom ki a burgonyát, hogy kimenjen belőle a keményítő. Emellett a rizst is ehetem, de szintén előbb ki kell áztatni. Kérdésem: a rizst még a főzés előtt kell kiáztatni, és hányszor, meddig? Az orvos rozskenyeret írt elő. Tényleg csak rozskenyeret ehetek, vagy más félbarna kenyeret is? Ehetek-e hús- vagy zöldséglevest, a leesbe való száraztésztával együtt is, illete enyhén fűszerezett gulyáslevest csirkehússal? A húsok közül csak főtthúst ehetek, vagy sültet is, benne félkész csibe-, illetve rizsesfasirtot is, vagy csak általam kisütöttet? Ehetek-e májpörköltet, hagyma felhasználása nélkül? (Olvastam, hogy a hagyma sok szénhidrátot tartalmaz.) És milyen étrendet javasol? Milyen zöldségféléket ehetek például? És meddig kell diétáznom?
Tisztelt Lajos Mihály!

A tünetei alapján javaslom forduljon endokrinológus szakorvoshoz. Az éhgyomri 6.6mmol/l vércukorérték még nem mutat cukorbetegséget, de annak előállapota már fennállhat. Ezt cukorterheléses vizsgálattal lehet tisztázni. (OGTT)
A diétával kapcsolatosan javaslon dietetikus szakemberrel történő konzultációt a cukorbeteg központban.

Üdvözlettel

dr. Bibok György
Jó napot érdeklődnék, hogy először kértem három hónapos vércukor vizsgálatotaz eredmény:6,7% és 49.73mmol/mo. Az volna a kérdésem,hogy érdemes lenne elmennem cukorgondozóba vagy elég háziorvossal beszélnem.Mindezt azért kérem tanácsukat mert külföldön dolgozom és nehezen tudom össze hozni haza jutásom és az esetleges vizsgálatot.Segítségüket előre is köszönöm további szép napot.
Tisztelettel:Beri Tivadar
Kedves Beri Tivadar!

Magasabb HbA1c felveti a cukorbetegséget megelőző állapot ( prediabetes ) vagy cukorbetegség ( diabetes- mellitus ) lehetőségét. Fontos az éhgyomri vércukorszint ismrete is. Amennyiben ez normalis vagy mérsékelten emelkedett, vércukor terhelés elvégzését javasolom. Eőször keresse fel háziorvosát beutalóért. A laborban elvégzett vizsgálat eredményeivel érdemes diabetologushoz fordulni.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Édesanyám 82 éves cukorbeteg, és néhány hete az egyik lábujján egy kis seb keletkezett, a seb beszáradt, de a duzzadt vörös lábujj nem változik. Csak akkor fáj ha hozzáér valami.Kihez fordulhatunk , minél hamarabb szeretném ha szakember megvizsgálná!
Köszönettel :
Goldmann Judit
Tisztelt Godmann Judit!
Köszönjük megkeresését!
Dr. Arnold Dénes Sebész Főorvos Úr ,minden héten kedden délután rendel/előzetes bejelentkezés szükséges./Nehezen gyógyuló sebek kezelése.
Vizit keretében megtanítjuk a pácienst ,hozzátartozót az otthoni seb kezelésre,kötözésre.
A sebnek megfelelő intelligens kötszerek felírása ,beszerzése.
Egyénre szabott sebtől függő kezelés.
Intézményünkben vizit keretében lehetőség van -érsebészeti vizsgálatra
-diabetológiai vizsgálatra
.dietetikus
-laborvizsgálatra
Várjuk rendelésünkön.
Üdvözlettel: Hegedűs Mónika

asszisztens

Szürkehályog műtétemkor - elmúlt év jun. 6-án - kaptam szemfenék meszesedés miatt injekciót. Ezt követően 6 hetente kapok újra. Az első 4 után jól láttam a szám. gépemet, de később már kellett a szemüveg. Már a 10. injekciónál tartok. A 3.5-ös szemüveg helyett újat akartam, de nem érdemes, mert nem látok jobban. Várhatok-e javulást a látásomban. Nem látok élesen.
Sajnos érdemleges választ erre nem tudok adni, mivel nem az én szakterületem.

Üdvözlettel: P. Marietta
Üdvözlöm !

Édesanyámról lenne szó, kb 4 éve derült ki hogy cukorbeteg, az elején gyógyszeres kezelést kapott majd később egy tüdőgyulladás miatt kórházba került Es ott úgy döntöttek hogy inzulinra kell áttérnie. Később orvosa úgy döntött hogy az az inzulin nem megfelelő neki Es váltottunk, de azóta őrjítő viszketes gyötri es tele van sebbel ami nem is akar gyógyulni. Szeretnénk segítséget kérni!
Köszönöm
Kedves Elizabet!



Valószínűleg most is magas lehet édesanyja vércukor értéke . Erre utal a bőrviszketés és a nem gyógyuló sebek. Fontos lenne a napi többszöri vércukor mérés éhomra és másfél órával fő étkezés után. Szükséges labor vizsgálat végzése, hogy vesefunkció, májfunkció, se húgysav, vizelet, HbA1c milyen értéket mutat. Mindenképpen javasolom hogy keressenek fel diabetologust minél előbb.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta.
manuka méz árát szeretném megkérdezni
köszönöm
Tisztelt Németh Magdi!

Köszönjük megkeresését!

Az orvosi méz 50g ára 5600-ft.árudánkban megvásárolható.

info@egeszsegaruda.hu


51 éves vagyok,46 éve 1.tipusú cukorbeteg!1 éve nincs mensesen!A tökéletesen beállitot cukrom felborulz.Az orvosim nem tud mit kezdeni vele
Kedves Mónika

A menopauza önmagában nem befolyásolja a cukor anyagcserét
A suly növekszik, a fizikai aktivitás csökkenés és stress türő
képesség is romlik. Ezek a vércukor szintet az inzulin hatást is befolyásolják.. Nőkben a nemi hormon(osztrogén) és a sárgatest hormon (progeszteron) szint csökkenése a kisérő sulygyarpodással együtt az inzulin hatás csökkenését ökozza.
Fontos hogy konzultáljon diabetologussal, hogy az inzulin adag módositását megbeszéljék.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Maritta

Hírek

A fahéj nem csodaszer, de fűszerként érdemes fogyasztaniuk a cukorbetegeknek is

A fahéj nem csodaszer, de fűszerként érdemes fogyasztaniuk a cukorbetegeknek is

Sok cukorbeteg már-már csodaszerként tekint a fahéjtartalmú étrend-kiegészítőkre, amelyek termékleírásai különféle egészségügyi előnyöket vagy gyógyhatást ígérnek az érintetteknek. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa azonban óva inti a diabéteszes pácienseket attól, az orvosuk által beállított gyógyszerüket bármiféle étrend-kiegészítőre lecseréljék.

További részletek
Miért nem lehet beállítani a cukromat?

Miért nem lehet beállítani a cukromat?

Még az egészséges embereknél is kellemetlen tüneteket okoz a vércukorszint ingadozása, a cukorbetegeknél azonban előre jelzi a súlyos hipoglikémiás epizódok előfordulását, és a cukorbetegség korai szövődményeihez vezethet. Dr. Polyák Annamária, a Cukorbetegközpont endokrinológus, diabetológus szakembere szerint a vércukorszint ingadozásmentes beállítása rendkívül fontos, ám egyúttal nehéz feladat is lehet a cukorbeteg páciensek egy részénél. 

További részletek
Ezért ne használja az okosórákat vagy okosgyűrűket vércukormérésre!

Ezért ne használja az okosórákat vagy okosgyűrűket vércukormérésre!

Figyelmeztetést adott ki nemrégiben az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) a szúrás nélküli cukormérő okosórák és okosgyűrűk használatával kapcsolatban. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vércukormérő eszköznek nemcsak felhasználóbarátnak és kényelmesnek, de megbízhatónak és pontosnak is kell lennie.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok