Terhességi cukorbetegség gondozási csomag

Terhességi cukorbetegség gondozási csomag

Módosítva: 2023.05.16

Várandósság során több probléma is felléphet, mely mind a baba, mind pedig az anya egészségét veszélyeztetheti. Ilyen a terhességi cukorbetegség is, mely a várandósság során diagnosztizált diabéteszt jelenti.

A terhességi diabétesz lehet 1-es és 2-es típusú cukorbetegség. A terhességi cukorbetegség vagy más nevén a gesztációs diabéteses nők esetében gyakrabban léphetnek fel komplikációk.  Megnőhet a HELLP szindróma veszélye, a baba túl nagy súllyal jöhet a világra, valamint fokozódik a vetélés, fejlődési rendellenességek és a koraszülés rizikója is. Éppen ezért a kismamákat kötelező jelleggel szűrik cukorbetegségre, minimum egyszer a terhesség 24-28. hete között, de fokozott rizikó esetén már koraterhességben is indokolt a szűrés elvégzése. Amennyiben kiderül, hogy az anyánál kialakult a terhességi diabétesz, úgy diabetológus és dietetikus felkeresése szükséges a helyes táplálkozás megtanulásához, valamint a szükséges terápia megválasztásához. A terhesség alatt gyakoribb diabetológiai kontroll is szükséges lehet és egyéb kiegészítő vizsgálatok is.  

Cukorbeteg kismama gondozási csomagcukorbeteg kismama gondozás a Cukorbetegközpontban

A Cukorbetegközpontban elérhető cukorbeteg kismama gondozási csomag, melynek keretében nyomon követjük a magzat fejlődését, biztosítjuk a rendellenességek, veszélyeztetettségek és lehetséges szövődmények megelőzését. Figyelemmel kísérjük az anya állapotát.

 

Cukorbeteg kismama gondozási csomag tartalma - ár: 129.000 Ft

  • első vizit – a terhesség 28. hetében

  • második vizit – a terhesség 32. hetében negyed órás

  • harmadik vizit – a terhesség 36. hetében

  • e-mail értékelés labor eltéréskor,

  • heti 1 e-mail váltás önkontrollos eredményről - ambuláns lapot írjon belőle

  • havi egy 15 perces konzultáció

Kiegészítő laborvizsgálatok – áráról érdeklődj a recepción!

  • labor – 4 alkalommal

    • 3x havi terhességi - vércukor, vizelet, fruktozamin - egy hónapos

    • vércukorterhelés szülés után 6-10 héttel

A jelentkezéssel, részvétellel kapcsolatos információkkal kapcsolatban hívja az alábbi számot: +36 70 409 3141

Központunkban kiemelt figyelmet fordítunk a terhességi cukorbetegséggel élők ellátására, minden magas vércukor értéket mért kismamának 5 munkanapon belül biztosítunk időpontot diabetológus szakorvoshoz!

Hírek

A fahéj nem csodaszer, de fűszerként érdemes fogyasztaniuk a cukorbetegeknek is

A fahéj nem csodaszer, de fűszerként érdemes fogyasztaniuk a cukorbetegeknek is

Sok cukorbeteg már-már csodaszerként tekint a fahéjtartalmú étrend-kiegészítőkre, amelyek termékleírásai különféle egészségügyi előnyöket vagy gyógyhatást ígérnek az érintetteknek. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa azonban óva inti a diabéteszes pácienseket attól, az orvosuk által beállított gyógyszerüket bármiféle étrend-kiegészítőre lecseréljék.

További részletek
Miért nem lehet beállítani a cukromat?

Miért nem lehet beállítani a cukromat?

Még az egészséges embereknél is kellemetlen tüneteket okoz a vércukorszint ingadozása, a cukorbetegeknél azonban előre jelzi a súlyos hipoglikémiás epizódok előfordulását, és a cukorbetegség korai szövődményeihez vezethet. Dr. Polyák Annamária, a Cukorbetegközpont endokrinológus, diabetológus szakembere szerint a vércukorszint ingadozásmentes beállítása rendkívül fontos, ám egyúttal nehéz feladat is lehet a cukorbeteg páciensek egy részénél. 

További részletek
Ezért ne használja az okosórákat vagy okosgyűrűket vércukormérésre!

Ezért ne használja az okosórákat vagy okosgyűrűket vércukormérésre!

Figyelmeztetést adott ki nemrégiben az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) a szúrás nélküli cukormérő okosórák és okosgyűrűk használatával kapcsolatban. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vércukormérő eszköznek nemcsak felhasználóbarátnak és kényelmesnek, de megbízhatónak és pontosnak is kell lennie.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK