
Mézes sebkezelés
Lábszárfekély sikeres, hosszú távú kezelése összetett terápiát igényel, melyben fontos szerepet játszik a megfelelően kiválasztott kötszer, sebkezelési módszer alkalmazása is. Az antibakteriális orvosi méz alapú természetes sebkezelési eljárással a diabéteszes láb gyógyulási folyamata felgyorsítható, segítségével a fertőzések elkerülhetőek, a kellemetlen szagok megszüntethetőek.
Hagyományos méz hatásai, jelentősége
A méz régóta az emberi táplálkozás szerves részét képezi, mára már nem csupán ízletes csemegének számít, hanem gyógyhatással is rendelkezik.
A méz jótékony tulajdonságai közé tartozik:
- baktériumölő, fertőtlenítő hatással rendelkezik
- számos vitamint és ásványi anyagot tartalmaz
- gazdag antioxidánsokban
Orvosi méz jelentősége
A boltokban kapható étkezési céllal árusított méz még rendelkezik egyes baktériumokkal, hiszen nem sterilizálják. Ezért sebkezelési céllal csak a különleges tisztaságú orvosi mézet javasolt alkalmazni. Széleskörű orvosi vizsgálatok azt találták, hogy az Új-Zélandról származó Leptospermum (manuka) méz alkalmazásával hatékonyan kezelhetőek a fetőzőtt sebek, fekélyes sebek már rövid ideig tartó használat után is.
Orvosi mézről bővebben itt olvashat>>
Mézes sebkezlés előnyei:
- Ozmotikus hatás: Az orvosi méz az alacsony víztartalmának köszönhetően folyadékot von el a sebágyból, ezáltal segíti az elhalt szövetek leválását és gátolja a baktériumok szaporodását
- Antiabakteriális hatás: Az orvosi méz antibakteriális környezete a baktériumok széles spektruma ellen hatásos. Rendszeres alkalmazása hozzájárul a fertőzések elkerüléséhez természetes módon.
- Kellemetlen szagok megszüntetése: Még a nagyon kellemetlen szagú fekélyes sebek esetén is gyors, hatékony szagsemlegesítő hatással rendelkezik.
- Gyors sebgyógyulás: méz savas pH-jának köszönhetően gyorsul a sebgyógyulás
Természetes sebgyógyítás orvosi mézzel
Már az ókorban is ismert volt a méz sebgyógyító hatása, illetve az egyik legfontosabb természetes gyógymód közé tartozott hosszú évszázadokig. Az antiobiotikumok elterjedésével a méz sebgyógyító alkalmazása egy időben háttérbe szorult, de az antiobiotikum - rezisztens kórokozók ellen hatásosnak bizonyul az orvosi méz alkalmazása a hagyományos antibiotikumokkal szemben.
Sebével kapcsoaltos kérdéseket felteheti online sebkezelő specialistánknak Hegedűs Mónikának itt>>
Bejelentkezés mézes sebkezelésre a Cukorbetegközpontba:
+36 70 409 3141
Cukorbetegközpont