Gyakorlati dietetika a Cukorbetegközpontban

Gyakorlati dietetika a Cukorbetegközpontban

Módosítva: 2022.06.08 16:43

Testsúlyunkat és egészségi állapotunkat nagymértékben a táplálkozásunk határozza meg. Az egészséges, változatos, és kiegyensúlyozott étrend kialakításához a megfelelő alapanyag ismeret, konyhatechnológia pedig elengedhetetlen. A kulcs tehát a főzésben rejlik.

Gyakorlati dietetika a Cukorbetegközpontban Amennyiben jártál már dietetikai konzultáción, és elsajátítottad a diétád elméleti alapjait, de a gyakorlatban ezeket még nem sikerült beépíteni mindenképpen szükséged lehet szakszerű útmutatásra. Ha maradtak benned kérdések az elméleti oktatást követően, kiváló alkalom lehet ezeket megvitatni egy jó hangulatú gyakorlati dietetikai keretében.

 

Célunk a gyakorlati dietetikai oktatással, hogy bemutassuk, milyen finomak és változatosak lehetnek az egészséges ételek is, és nem kell, hogy diétánkra lemondásokkal gondoljunk.

 

Megmutatjuk, hogy az egészséges étkezés nem zárja ki azt, hogy édességeket és nasikat együnk. Ellenkezőleg, rendkívül gyorsan és egyszerűen is elkészíthetőek. Ha problémába ütköztél a szénhidrátszámolásban, szívesen segítünk benne!

Kiknek ajánljuk a gyakorlati dietetikai foglalkozást?

Azoknak, akiknek egészségi állapotuk megindokolja, hogy megfelelő étrendet kövessenek, mint a cukorbetegek, inzulinrezisztensek, vagy különböző szív és érrendszeri betegséggel élők.

Azoknak, akik most indultak el az életmódváltás útján, és gyakorlati segítségre van szükségük, a megfelelő új szokások kialakításában.

Azoknak, akik egészségtudatosak és szeretnék konyhai ismereteiket bővíteni hasznos tippekkel, és praktikákat tanulni dietetikusunktól.

Választható tematikáink

  • szénhidrát számolási kisokos a gyakorlatban, miből mennyit!
  • cukorbeteg napi menü összeállítása
  • IR kompatibilis napi menüsor összeállítása
  • egészséges és cukormentes desszertek egyszerűen és gyorsan
  • teljesen értékű saláta variációk nem csak diétázóknak
  • szív-védő növényi olajok kóstolása, és felhasználási javaslatuk

Jelentkezéssel, részvétellel kapcsolatos információk

Ár: 28 500 Ft

Időtartam: 2-4 óra

Résztvevők száma: 2-3 fő

A gyakorlati dietetikai foglalkozást tartja: Drégely Anikó, dietetikus

Jelentkezés: info@cukorbetegkozpont.hu - a tárgyban kérjük feltüntetni: "gyakorlati dietetika"

Helye: Bosnyák téri rendelő

Téma szakértője

Hírek

Hogyan függ össze a cukorbetegség és az elhízás a szív és vese egészségével?

Hogyan függ össze a cukorbetegség és az elhízás a szív és vese egészségével?

A cukorbetegek (főként a 2-es típusú diabétesz esetén) jelentős része túlsúllyal, elhízással is küzd, és ha más értékeiket is ellenőrzik, gyakran kiderül, hogy magas vérnyomásuk, emelkedett vérzsírszintjeik is diagnosztizálhatók. Ez együttesen képezi a metabolikus szindrómát, amely elsősorban a szív-érrendszer veszélyezteti. A szívbetegségek azonban a vesére is hatnak, méghozzá negatívan. De vajon mi lehet ennek a bonyolult összefüggésrendszernek az eredője és a megoldása? Mit jelent a kardiorenális metabolikus szindróma és hol a szerepe ennek kezelésében a diabetológusnak? Erre a kérdésre adott választ dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa.

További részletek
Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

A tévhitekkel ellentétben a terhességi cukorbetegség nem csak a már korábban is elhízással élő kismamáknál alakulhat ki, hiszen számos más rizikófaktor ismert ebből a szempontból. A kezelés azonban minden esetben elengedhetetlen és elsősorban életmódbeli, másodsorban inzulinos megoldást igényel. Mindkét kezelési formánál erős támpontot jelenthet a szöveti cukormonitorozás a vércukorértékek szoros követéséhez, amely egy nagyszerű kiegészítés lehet az ujjbegyes mérésekhez. Erről a lehetőségről beszélt dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukormonitorozás specialista.

További részletek
Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Az inzulinrezisztencia napjaink egyik legjelentősebb egészségügyi kihívása, amely nemcsak önálló problémát jelent, hanem nagymértékben növeli a 2-es típusú cukorbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések, a zsírmáj, valamint a neurodegeneratív kórképek – például az Alzheimer-kór – és az elhízással összefüggő daganatok kialakulásának esélyét. Dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus szakorvosa hangsúlyozza, hogy megfelelő szakmai támogatással és kitartással az állapot kedvezően befolyásolható, sőt akár vissza is fordítható.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK