Érsebészet

Érsebészet

Módosítva: 2022.04.06 12:06

Az angiológiához hasonlóan az érsebészet is az erek betegségeivel foglalkozó szakorvosi terület, mely a verőerek (artériák) és gyűjtőerek (vénák) megbetegedéseit gyógyítja elsősorban műtéti úton.

Gyakori jelenség cukorbetegséggel élők körében, hogy kisebb- nagyobb mértékű szív- és érrendszeri problémák alakulnak ki, különös tekintettel hosszú ideje fennálló cukorbetegség esetén. 

Érsebészeten segíteni tudunk Önnek az alábbi problémák fennállása esetén:

  • nyaki verőér műtét
  • perifériás verőér műtét
  • visszér műtétek (hagyományos, rádiófrekvenciás, lézeres)
  • pókháló ér műtét (szklerotizálás, rádiófrekvenciás)
  • lábszárfekély kezelése

 

Trombózis- és Hematológiai Központban lévő érsebészetünkön szeretettel várjuk azon betegeket, akinek artériás vagy vénás eredetű panaszai vannak. Ambuláns beavatkozásokat a Mammut rendelőben végezzük, nagyobb beavatkozásokat egynapos sebészeteken illetve kórházi osztályon végeznek orvosaink. 

Téma szakértője

  • Dr. Sepa György

  • Szakterületek:
    • sebész, érsebész
  • Specialitások:
    • rádiófrekvenciás visszérműtétek
    • visszérgyulladások és szövődményeinek kezelése
    • apróbb és nagyobb visszerek sebészi kezelése

     

    Rendelés típusa:

    • személyes, rendelői vizit
    • kizárólag felnőtt ellátás (18 éves kor felett)

 

Hírek

Hogyan függ össze a cukorbetegség és az elhízás a szív és vese egészségével?

Hogyan függ össze a cukorbetegség és az elhízás a szív és vese egészségével?

A cukorbetegek (főként a 2-es típusú diabétesz esetén) jelentős része túlsúllyal, elhízással is küzd, és ha más értékeiket is ellenőrzik, gyakran kiderül, hogy magas vérnyomásuk, emelkedett vérzsírszintjeik is diagnosztizálhatók. Ez együttesen képezi a metabolikus szindrómát, amely elsősorban a szív-érrendszer veszélyezteti. A szívbetegségek azonban a vesére is hatnak, méghozzá negatívan. De vajon mi lehet ennek a bonyolult összefüggésrendszernek az eredője és a megoldása? Mit jelent a kardiorenális metabolikus szindróma és hol a szerepe ennek kezelésében a diabetológusnak? Erre a kérdésre adott választ dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa.

További részletek
Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

A tévhitekkel ellentétben a terhességi cukorbetegség nem csak a már korábban is elhízással élő kismamáknál alakulhat ki, hiszen számos más rizikófaktor ismert ebből a szempontból. A kezelés azonban minden esetben elengedhetetlen és elsősorban életmódbeli, másodsorban inzulinos megoldást igényel. Mindkét kezelési formánál erős támpontot jelenthet a szöveti cukormonitorozás a vércukorértékek szoros követéséhez, amely egy nagyszerű kiegészítés lehet az ujjbegyes mérésekhez. Erről a lehetőségről beszélt dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukormonitorozás specialista.

További részletek
Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Az inzulinrezisztencia napjaink egyik legjelentősebb egészségügyi kihívása, amely nemcsak önálló problémát jelent, hanem nagymértékben növeli a 2-es típusú cukorbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések, a zsírmáj, valamint a neurodegeneratív kórképek – például az Alzheimer-kór – és az elhízással összefüggő daganatok kialakulásának esélyét. Dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus szakorvosa hangsúlyozza, hogy megfelelő szakmai támogatással és kitartással az állapot kedvezően befolyásolható, sőt akár vissza is fordítható.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK