Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Üdvözlöm!

Ma kaptam meg a laboreredményemet, melyben éhgyomri illetve 2 órával később étkezéssel történt vérvétel, illetve HBA1C érték-meghatározás történt. Az eredmények a következők:
Glukóz:
4.9 mmol/l

Glukóz (étkezés után 2h): 6.2 mmol/l

HBA1C (mmol/l):
42 mmol/l

*HBA1C %:
6.0%

20 éves lány vagyok, jelentős (min. 45-50kg) túlsúllyal rendelkezem, illetve sokszor kimarad a reggeli a napi étkezésből és kései vacsora pótolja.
A kérdésem az lenne, hogy ez már cukorbetegség-e, illetve hogyha nem, akkor visszafordítható-e a megfelelő tartományba a testsúly csökkentésével és a szénhidrát kerülésével, melyen május óta dolgozom.

Köszönettel
Kérdező
Kedves B. Anikó!



Az elküldött vércukor terhelés értékei normálisak. Viszont nem tudom hogy inzulin szintet mértek –e a terhelés során, mert ez fontos lenne, mert ha cukorbetegség nem is, de inzulin rezisztencia fennállhat. Szükséges ennek igazolása vagy kizárása.

Az újabb eredmények ismeretében tudok érdemben tanácsot adni. Addig is rendszeres, napi 5 x kalóriaszegény étkezéséket, diétás tanácsadást és rendszeres mozgást ( legalább napi fél óra ) javasolok. Mivel panaszairól nem ír, igy nem tudom hogy más endikrin betegsége fennáll-e ?



Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta

Hírek

Miért nem lehet beállítani a cukromat?

Miért nem lehet beállítani a cukromat?

Még az egészséges embereknél is kellemetlen tüneteket okoz a vércukorszint ingadozása, a cukorbetegeknél azonban előre jelzi a súlyos hipoglikémiás epizódok előfordulását, és a cukorbetegség korai szövődményeihez vezethet. Dr. Polyák Annamária, a Cukorbetegközpont endokrinológus, diabetológus szakembere szerint a vércukorszint ingadozásmentes beállítása rendkívül fontos, ám egyúttal nehéz feladat is lehet a cukorbeteg páciensek egy részénél. 

További részletek
Ezért ne használja az okosórákat vagy okosgyűrűket vércukormérésre!

Ezért ne használja az okosórákat vagy okosgyűrűket vércukormérésre!

Figyelmeztetést adott ki nemrégiben az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) a szúrás nélküli cukormérő okosórák és okosgyűrűk használatával kapcsolatban. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vércukormérő eszköznek nemcsak felhasználóbarátnak és kényelmesnek, de megbízhatónak és pontosnak is kell lennie.

További részletek
Terhességi diabéteszem van. Nagy súllyal fog születni a babám?

Terhességi diabéteszem van. Nagy súllyal fog születni a babám?

Amikor egy várandós édesanyáról kiderül, hogy terhességi cukorbetegsége van, aggódva teszi fel a kérdést, vajon nagy nem lesz-e túl nagy a baba súlya. Ilyenkor valóban gyakrabban merül fel a császármetszés és a szülés korai indításának lehetősége a magzat nagyobb súlya miatt. Megfelelő diétával és mozgással egyensúlyban tartott gesztációs diabétesz esetén a kismama és gyermeke egészségére is oda tudunk figyelni – hívja fel a figyelmet dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok