Orvos válaszol

Orvos válaszol

Kérjük töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot.

Laboreredmények értékelése

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre!


Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat!További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónkat

Kérdés: KőnignK

Kedves Doktornő!

Lányom február óta 1-es tipusú cukorbeteg. TSH értke kb. 2 hónapja 6-os volt. L-Thyroxint kapott rá, fél szemet naponta. Most lemenet a TSH értéke 1.re. Újabb kontroll 2 hét múlva lesz. Haja erősebben hullik már két- három hónapja, nem javul. Tudna tanácsot adni? Köszönettel, Erzsébet

dr. Porochnavecz Marietta - diabetológus Kedves Erzsébet!

Az 1-3 as típusú diabetes gyakran fordul elő együtt autoimmun thyroiditissel (pajzsmirigy gyulladás). Ez okozhat pajzsmirigy alul működést, ami gyógyszeres kezelést és rendszeres ellenőrzést igényel. Fontos, hogy a TSH értéke normális legyen, de a gyógyszer szedését csak orvosi tanácsra hagyja abba. Hajhullás gyakran van pajzsmirigy betegségeknél jelen.

Üdvözlettel:

Dr. Porochnavecz Marietta
belgyógyász, diabetológus

Facebook csoportjaink
Prima Medica
Prima Medica Egészségcsoport