Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Üdvözlöm!

25 hetes kismama vagyok, a 23. héten részt vettem a terheléses cukorvizsgálaton, amelynek eredményei:
Éhomi cukor: 3,2
120 perces: 6,8

Az orvosom a Merckformin 500 mg tablettát javasolta, amit el is kezdtem szedni, az első 3 napban csupán reggel fél szemet, de egész délelőtt rosszul voltam, gyengeség, homályos látás, fejfájás, stb. Az orvosom tanácsára abbahagytam a gyógyszer szedését, ehelyett azt javasolta, hogy 180 grammos szénhidrát diétába kezdjek bele, napi 6 étkezésre leosztva, amit egyébként a gyógyszer mellett is tartottam.

Így étkezem a mai napig is, viszont a délelőtti rosszulléteim nem múltak el, a tünetek ugyanazok, szédülés, émelygés, gyengeség.

Szeretném kérdezni, hogy mi lehet a probléma, illetve a mért értékeim szerint valóban terhességi cukorbetegségem van-e? Az orvosom szerint ezt a diétát mindenképpen tartanom kell, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy emellett jelentős túlsúllyal is rendelkezem sajnos.

Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Nóra!
Vércukor terhelés értékei teljesen normálisak. Nem szabad semmiképpen Merckformint szednie a terhesség alatt. Javasolom vegyen vércukor mérő készüléket és mérje a vércukor értékeit éhhomra és étkezés után 1 órával. Amennyiben az étkezés után 1 órával vércukor értéke 7,0 mmol/l alatti nem gondolok terhességi diabetesre. Ha értékei ismételten meghaladnák a 7,0 mmol/l értéket, akkor indokolt diéta tartása és terhes diabetologiai gondozását javasolom.
Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta

Hírek

Miért nem lehet beállítani a cukromat?

Miért nem lehet beállítani a cukromat?

Még az egészséges embereknél is kellemetlen tüneteket okoz a vércukorszint ingadozása, a cukorbetegeknél azonban előre jelzi a súlyos hipoglikémiás epizódok előfordulását, és a cukorbetegség korai szövődményeihez vezethet. Dr. Polyák Annamária, a Cukorbetegközpont endokrinológus, diabetológus szakembere szerint a vércukorszint ingadozásmentes beállítása rendkívül fontos, ám egyúttal nehéz feladat is lehet a cukorbeteg páciensek egy részénél. 

További részletek
Ezért ne használja az okosórákat vagy okosgyűrűket vércukormérésre!

Ezért ne használja az okosórákat vagy okosgyűrűket vércukormérésre!

Figyelmeztetést adott ki nemrégiben az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) a szúrás nélküli cukormérő okosórák és okosgyűrűk használatával kapcsolatban. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vércukormérő eszköznek nemcsak felhasználóbarátnak és kényelmesnek, de megbízhatónak és pontosnak is kell lennie.

További részletek
Terhességi diabéteszem van. Nagy súllyal fog születni a babám?

Terhességi diabéteszem van. Nagy súllyal fog születni a babám?

Amikor egy várandós édesanyáról kiderül, hogy terhességi cukorbetegsége van, aggódva teszi fel a kérdést, vajon nagy nem lesz-e túl nagy a baba súlya. Ilyenkor valóban gyakrabban merül fel a császármetszés és a szülés korai indításának lehetősége a magzat nagyobb súlya miatt. Megfelelő diétával és mozgással egyensúlyban tartott gesztációs diabétesz esetén a kismama és gyermeke egészségére is oda tudunk figyelni – hívja fel a figyelmet dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok