Dr. Bibok György
  • Dr. Bibok György

  • Szakterületek:
    • diabetológus, belgyógyász
  • Specialitások:

    Főorvos Úr rendelése jelenleg szünetel, szíves megértésüket kérjük!

    Véleményeket a doktor úrról itt olvashat >>

     

    Rendelés típusa:

    • személyes, rendelői vizit
    • távkonzultáció csak kontrollra érkező páciensekkel (telefon)
    • kizárólag felnőtt ellátás (18 éves kor felett)

     

  • Év Kiváló Orvosa:
    • 2019

Online bejelentkezés az myHealzz rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!

Főorvos Úr rendelése jelenleg szünetel, szíves megértésüket kérjük!

Dr. Bibok György diabetológus szakmai önéletrajza

Dr. Bibok György egyetemi diplomájának megszerzése után belgyógyászatból tett szakvizsgát, majd megszerezte a Magyar Diabetes Társaság diabetológus orvosa minősítést.

Szakmai pályafutás

Szakmai pályafutása során tevékenykedett egyetemi tanársegédként, klinikai főorvosként és gyógyszergyári orvos szaktanácsadóként. 1988 és 2008 között a Semmelweis Egyetem I.sz. Belgyógyászati Klinika diabetológiai munkacsoportjának tagja.

Több publikációt írt és tudományos tevékenységet is végzett, valamint medikusokat oktatott magyar és angol nyelven a klinikán.

  • 1997-óta a Diabetes Gondozási Nemzeti Központ kutató orvosa.

Szakvizsgák

  • 1993. belgyógyászat
  • 1996. a Magyar Diabétesz Társaság diabetológus orvosa minősítés

Több tudományos társaság tagja

  • Magyar Diabetes Társaság,
  • Magyar Hypertonia Társaság,
  • Magyar Belgyógyász Társaság,
  • Európai Diabetes Társaság,
  • Magyar Élet- és Egészségbiztosítási Orvostani Társaság - főtitkár
  • Nemzeti Cukorbeteg Alapítvány titkára

Dr. Bibok György szakmai pályafutásának fókuszában a cukorbetegséggel kapcsolatos gondozás és kezelések állnak.

Dr. Bibok György belgyógyász-diabetológus magánorvosi rendelése Budapesten a Cukorbetegközpontban.

Riportfilm Dr. Bibok György diabetológussal

Kapcsolódó cikkeink

Várandósság során több probléma is felléphet, mely mind a baba, mind az anya egészségét veszélyeztetheti. Ilyen a terhességi cukorbetegség is, mely a várandósság során diagnosztizált diabéteszt jelenti. Felmerülhet a kérdés, hogy vajon az állapot a szülést követően elmúlik, vagy már végig fogja kísérni a kismama életét? A kérdést dr. Bibok György, a Cukorbetegközpont diabetológusa válaszolja meg.

Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!

Orvos válaszol

Üdvözletem.
Az idén februárban kerültem Orvoshoz tachycardiával, mely egy éve már vissza-vissza térő jelenség volt. Többszöri alkalommal mellkasi görcseim voltak, melyek a szegycsont alsó szakaszán indultak, majd a hátamba, vállaimba, az állkapcsomba sugároztak. Száj, és karzsibbadás kíséretében. A mentőállomáson azt mondták, h ez csak epegörcs. Nem küldtek tovább. Azonban februárban a rosszullét napján az egész testem zsibbadt, és bekékültek az ujjaim. Megkezdődtek a vizsgálatok. Pajzsmirigy rendben, transzglutamináz rendben. Candidára pozitív széklet minta. 4 hónap után negatív teszt. A diéta alatt semmiféle rosszullétet nem tapasztaltam. Amint visszatértem a normál étkezésre pár nap mulva újra jelentkeztek a régi panaszok. Szeptember elsején korházba szállítottak izomgörcsökkel, az egész testem zsibbadt, csőlátás. 3,1 volt a cukrom, a korházban mérték, ami kb 30 perc után történt meg a görcsök msgjelenésétől számítva. Orvos javaslatára cukormérőt vásároltam. Egyik nap újra kezdődött az ismert tünet. Étkezés után másfél órával 9.4 volt a cukrom, 20 perc után 4.2-re esett le. Az ogtt vizsgálat eredménye. Gluc. 0'5.0, 30'10.1, 60'5.6 ,120'4.9, insulin 0' 3.5 mIU/ml, 60'29.7,120'7.8. Kérném a véleményét. a vizsgálat alatt is rettentően rosszul voltam, és jelentkezett a tachycardia, és az izomgörcs is. Szerbiában élek. Merre menjek tovább?

Kedves Szarapka Éva!

Javaslom keressen fel egy endokrinológus szakorvost a panaszával.
Az OGTT vizsgálat eredménye normál glükóz értékeket mutatott.

Üdvözlettel:
Dr. Bibok György
belgyógyász, diabetológus szakorvos
Dr. Bibok György
Dr. Bibok György diabetológus

Kapcsolódó oldalak

Páciensek mondták

Cukorszintem és a súlyom csökken

Dr. Bibok György doktor úr hasznos utasításainak köszönhetően, a cukor szintem és a súlyom is fokozatosan csökken. Nagyon hálás vagyok és mindent köszönök!

További vélemények

Kapcsolódó videók

Hírek

Hogyan függ össze a cukorbetegség és az elhízás a szív és vese egészségével?

Hogyan függ össze a cukorbetegség és az elhízás a szív és vese egészségével?

A cukorbetegek (főként a 2-es típusú diabétesz esetén) jelentős része túlsúllyal, elhízással is küzd, és ha más értékeiket is ellenőrzik, gyakran kiderül, hogy magas vérnyomásuk, emelkedett vérzsírszintjeik is diagnosztizálhatók. Ez együttesen képezi a metabolikus szindrómát, amely elsősorban a szív-érrendszer veszélyezteti. A szívbetegségek azonban a vesére is hatnak, méghozzá negatívan. De vajon mi lehet ennek a bonyolult összefüggésrendszernek az eredője és a megoldása? Mit jelent a kardiorenális metabolikus szindróma és hol a szerepe ennek kezelésében a diabetológusnak? Erre a kérdésre adott választ dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa.

További részletek
Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

A tévhitekkel ellentétben a terhességi cukorbetegség nem csak a már korábban is elhízással élő kismamáknál alakulhat ki, hiszen számos más rizikófaktor ismert ebből a szempontból. A kezelés azonban minden esetben elengedhetetlen és elsősorban életmódbeli, másodsorban inzulinos megoldást igényel. Mindkét kezelési formánál erős támpontot jelenthet a szöveti cukormonitorozás a vércukorértékek szoros követéséhez, amely egy nagyszerű kiegészítés lehet az ujjbegyes mérésekhez. Erről a lehetőségről beszélt dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukormonitorozás specialista.

További részletek
Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Az inzulinrezisztencia napjaink egyik legjelentősebb egészségügyi kihívása, amely nemcsak önálló problémát jelent, hanem nagymértékben növeli a 2-es típusú cukorbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések, a zsírmáj, valamint a neurodegeneratív kórképek – például az Alzheimer-kór – és az elhízással összefüggő daganatok kialakulásának esélyét. Dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus szakorvosa hangsúlyozza, hogy megfelelő szakmai támogatással és kitartással az állapot kedvezően befolyásolható, sőt akár vissza is fordítható.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK