Orvos válaszol

Orvos válaszol

Kérjük töltse ki az űrlapot, és kollégánk fel fogja venni Önnel a kapcsolatot.

Laboreredmények értékelése

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre!


Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat!További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónkat

Kérdés: Hajducsi Károly

Talliton gyógyszer felvitte a vércukromat. Gyakorlatban is kipróbáltam 6 hétig BETALOC gyógyszert szedtem ,Akkor a vércukrom 5-6 között volt. A TALLITON szedése után 9-9,1 re emelkedett. A Talliton tájékoztatója írja hogy ennek a gyógyszernek a szedése megemeli a vércukrot előhozza a rejtett cukorbetegséget. Mit tegyek most?

dr. Porochnavecz Marietta - diabetológus Kedves Károly !

Nem értem, hogy miért csak a karvedilol (Talliton )mellett jelentkeznek ezek a vércukor emelkedések és a Betaloc mellett nem, mert hasonlóan a többi béta-receptor-blokkolóhoz ( ilyen a Betaloc is ),a karvedilol ( Talliton ) esetenként ronthatja a glikémiás kontrollt, vagy elfedheti az akut hypoglycaemia ( alacsony vércukorszint) korai jeleit diabetes mellitusban szenvedő betegek esetében. Ezért fokozott óvatosság javasolt , illetve gyakori vércukorszint-ellenőrzésre van szükség.
Egyéb béta-receptor-blokkolókhoz ( ide tartozik a Betaloc is ) hasonlóan lehetséges, hogy a látens diabetes manifesztálódik, illetve a a meglevő diabetes romlik a karvedilol-kezelés során Krónikus szívelégtelenségben szenvedő diabeteses betegek esetében a karvedilol esetenként ronthatja a vércukor értékeket.

Amennyiben inzulin vagy oralis antidiabetikumokat kap, akkor a beta blokolók fokozhatják az inzulin és az orális antidiabetikumok vércukorszint-csökkentő hatását. A hypoglycaemia jeleit (különösen a tachycardiát) a karvedilol elfedheti, vagy csökkentheti. Így inzulin-, vagy orális antidiabetikum-kezelés alatt álló betegeknél a vércukor szintet rendszeresen ellenőrizni kell.

Kérem feltétlenül beszélje meg ezt a problémát kezelő orvosával.

Üdvözlettel:
Dr. Porochnavecz Marietta
diabetológus- belgyógyász

Facebook csoportjaink
Prima Medica
Prima Medica Egészségcsoport