Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Jó napot kivánok.az édesanyámnak nagyon magas a vércukorszintje.átlagosan 9-13 között van.az orvos irt fel neki inzulint,egész nap 20ml(reggel 12 este 8).mellé még irt fel neki az orvos gyógyszert.merckformin 1000mg.március 20. óta.a kérdésem az hogy a cukor se megy lejebb és még haspuffadás is van mellé ami fáj is neki.kérem irjon tanácsot.köszönöm
Kedves Veres Adorján !



Nagyon fontos, hogy egy cukorbeteg anyagcseréje egyensúlyban legyen. A 10mmol/l feletti értékek károsak a szervezetre, amennyiben a Merckformin hasi panaszokat, puffadást okoz, abba kell hagyni. Az inzulin fajta vagy az adag módosításával lehet jobb eredményt elérni. Indokoltnak tartanám, hogy a Cukorbeteg Központban jelentkezzen az eredményeivel.



Üdvözlettel:



Dr. Porochnavecz Marietta
dr. Porochnavecz Marietta
dr. Porochnavecz Marietta diabetológus

Hírek

Ha nem figyel a vércukorra és az inzulinadásra, súlyos komplikáció is kialakulhat

Ha nem figyel a vércukorra és az inzulinadásra, súlyos komplikáció is kialakulhat

Nincs olyan élethelyzet, amelyben a cukorbetegek elhanyagolhatnák a kezelésüket, hiszen ez veszélyes lehet. A diabéteszes ketoacidózis például egy igen súlyos, életet veszélyeztető komplikáció lehet, amelyet az inzulin relatív vagy abszolút hiánya okozhat. Dr. Bibok György, a Cukorbetegközpont diabetológusa szerint emögött azonban nem csak bizonyos betegségek állhatnak, de az inzulinadagolás véletlenszerű kihagyása vagy többszöri elhagyása is.

További részletek
A stressz a cukorbetegség rizikóját is növelheti

A stressz a cukorbetegség rizikóját is növelheti

A cukorbetegség alattomos kór, amely sokszor csak akkor okoz tüneteket, amikor már a szövődmények is kialakultak. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa szerint különösen azoknak érdemes figyelni a cukorbetegség kezdeti tüneteire, akik a veszélyeztetettek közé tartoznak. Gyanú esetén pedig a járvány idején első fontos lépés akár a távkonzultáció is lehet. 

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Prima Medica