-
Sarnyai Tünde
-
Szakterületek:
- gyermekdietetikus, Okleveles táplálkozástudományi szakember Msc
-
Specialitások:
-
1-es típusú cukorbetegség
-
gyermekkori diabétesz
-
inzulinrezisztencia (IR)
Rendelés típusa:
- személyes rendelői vizit
- péntek - Mammut 2
- távkonzultáció (skype, telefon)
- kedd, csütörtök
- felnőtt és gyermek ellátás
-
Tanulmányok:
- A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi karán végeztem dietetikusként. (2011-2015)
- Cukrász okj képzés (2017-2018)
Munkatapasztalat:
Bethesda Gyermekkórház
Feladat: A gyermekeknek a segítése, akiknek betegsége tartós, és a gyógyulás, vagy a jó állapot és közérzet fenntartása csak a különböző diéták megtartásával érhető el. Ilyen esetben (pl. különböző ételallergiák: liszt-, tej érzékenység, vagy anyagcsere betegségek: cukorbetegség, krónikus, felszívódási zavarokkal járó bélgyulladások (pl. Chron, Colitis), egyes neurológiai betegségek, stb.) a kezelő orvossal együttműködve mi segítünk az otthoni diéta megtervezésével és tanácsadással
Az egyetem elvégzése után dolgoztam, mint dietetikus bölcsődében és több közétkeztető cégnél.
Feladataim közé tartozott: A 37/2014. ( IV.30.) EMMI rendeletnek megfelelően bölcsődés, óvodás, iskolás korIú és speciális diétát igénylő gyermekek (laktóz-, tejfehérje-, tojás-, mogyoró-, glutén-, fruktózmentes-, cukorbeteg), illetve idősek számára étlapok összeállítása, tervezése.
Felelős Gasztrohős
A környezettudatos táplálkozás fontos számomra. Előnyben részesítem a szezonális, hazai alapanyagok felhasználását. Emiatt csatlakoztam önkéntesként a Gasztrohős csapatához, ahol cikkjeim jelennek meg a szezonális alapanyagok egészségre gyakorolt pozitív hatásairól, továbbá receptjeimmel is bemutatom ezen alapanyagok felhasználási lehetőségeit.
Kapcsolódó cikkeink
A krónikus betegséggel élő gyermekek iskolai élete olykor nem könnyű, pláne akkor, ha az állapot kezelése nem merül ki a napi egyszeri gyógyszer szedésben. A cukorbetegséggel küzdő gyermekekre, szüleikre és tanáraikra plusz terhet ró a vércukorszint optimális szinten való tartása az iskolában, a hipoglikémiára utaló tünetek észlelése, szükség esetén az inzulin beadása. Külön fejtörést okoz gyakran az iskolában való étkezés, ezért megkérdeztük Sarnyai Tündét, a Cukorbetegközpont gyermek dietetikusát, vajon mik a leggyakoribb problémák, melyekkel szembesülnek az érintettek, illetve, mit javasol az iskolában töltött órák alatt.